DPU - Uddannelsesnævn


Uddannelsesnævn for bachelor- og kandidatuddannelse i uddannelsesvidenskab

Kontakt: uddannelsesvidenskab@dpu.dk

VIP:
Jonas Lysgaard (formand)
Bente Elkjær
Lars Geer Hammershøj
Kristina Mariager-Anderson
Malou Juelskjær
Oliver Alexander Tafdrup

Suppleant, VIP:
Morten Nissen

Studerende:
Jens Kjær Riemer
Helene Graversen
Ditte Marie Thomsen
Henrik Lillevang Hansen
Maria Kirkegaard Møller
Magnus Kvist Wibrand

Suppleanter, studerende:
Malene Sillas Jensen
Lucas Lundbye Cone
Sofie Mathilde Sanderhage
Anna Kristine Boulund
Tobias Fuglsberg Aarkjær
Petra Toft Nielsen

Tilforordnede:
Pia Bramming, afdelingsleder
Birgitte Dam, AC
Anders Kruse Ljundalh, VIP
Ida Werliin Holm, studenterstudievejleder
Charlotte Herold Lange, holdunderviser
Dorte Puggaard Kristensen, SNUK-AC

Arkiv

2016 

2015

2014

2013

2012


Uddannelsesnævn for de didaktiske kandidatuddannelser

Kontakt: didaktik@dpu.dk

VIP:
Lisbeth Haastrup (formand, Materiel Kultur)
Sven-Erik Holgersen (Musik)
Tomas Højgaard (Matematik)
Christina Matthiesen (Dansk)

Studerende:
Signe Elmstrøm (næstformand, Dansk, Aarhus)
Søren Vilhelmsen (Matematik)
Sarah Engel Libonati (Materiel Kultur)

Tilforordnede:

Anna Karlskov Skyggebjerg, afdelingsleder
Samantha Roorda, studiekoordinator & UN-sekretær
Mathias Nørby Nielsen, studievejleder
Susanne Bartram, studiekoordinator
Lene Johansen, studiekoordinator



Uddannelsesnævn for kandidatuddannelsen i pædagogisk antropologi & AEG

Kontakt: paed.antropologi@dpu.dk

VIP
Gritt B. Nielsen (formand)
Laura Gilliam
Jakob Krause-Jensen

Suppleant:
Bjørg Kjær

Studerende:
Mikkel Klitte Enevoldsen. PA (næstformand)
Troels Vendelbo Gadegaard, PA (studienævnsrepræsentant)
Stefanie Hansen Steinbeck, AEG

Suppleanter:
Helene Valentin, PA
Sara Hauge Pedersen, PA
Sisse Due, PA 

Tilforordnede:
Ida Wentzel Winther (afdelingsleder)
Stine Trentemøller (AAU)
Mette Refshøj Andersen (VEST)
Kristine Kirk Mørk (SNUK)



Uddannelsesnævn for kandidatuddannelsen i pædagogisk psykologi

Kontak: paed.psykologi@dpu.dk

VIP
Poul Nissen (uddannelseskordinator)
Charlotte Mathiassen (studienævnsrepræsentant)
Dorte Kousholt
Simon Nørby
Kristine Kousholt
Iram Khawaja (suppleant)

Studerende:
Isabel Joy Axtmann Hansen
Pernille Sommerfeldt Pedersen (studienævnsrepræsentant)
Camilla Pallesen (Århus)
Mathias Merrild Thorborg

Jonas Westergaard (suppleant)
Katja Tonsberg (suppleant)
Jakob Skildal Nielsen (suppleant)
Mie Jørgensen (suppleant)
Louise Vinther (suppleant)


Uddannelsesnævn for kandidatuddannelsen i pædagogisk sociologi

Kontakt: paed.sociologi@dpu.dk eller sekretær Bettina Høgenhav

VIP
Anne Larson (Uddannelseskoordinator og formand)
Dirk Michel-Schertges
Jørn Bjerre
Jonas Lieberkind

Suppleant:
Niels Rosendal Jensen
Christian Christrup Kjeldsen

Studerende:
Gitte Langmach Jacobsen: glj@l-bb.dk (næstformand)
Jakob Eder-Jensen: jakobeder@gmail.com
Trine Bruun Algren Vestergaard: trine.vestergaard@hotmail.com
Cristina de la Villa Gonzalez: crisdelavilla@hotmail.com

Suppleant:  
Silja Outzen Rasmussen: Silja_Rasmussen@hotmail.com
Mette Marie Nielsen: memani@live.dk

 

 


Uddannelsesnævn for masteruddannelserne

Kontaktpersoner: Pernille Hovej

VIP:
Jeanette Magne Jensen (Uddannelseskoordinator)
Frans Ørsted Andersen
Lotte Hedegaard-Sørensen
Helle Merete Nordentoft

Studerende:
Ingen. Erfaringsmæssig vanskeligt at engagere deltidsstuderende

409768 / i40