Studieadministration

Hvis du har spørgsmål af mere konkret karakter til medarbejdere i AU Studier, Aarhus BSS, der administrerer din uddannelse, kan du herunder finde den person du skal have fat i.

StudieadministrationKontaktMailTelefon
Studieadministrator, Erhvervsøkonomi og Top-upLouise Bonne Rasmussenlobr@au.dk 8715 3612
Studieadministrator, Global Management and Manufacturing Helle Winther Borup hwb@au.dk 8716
6184
Studieadministrator, Business Development EngineerHelle Winther Boruphwb@au.dk 8716
6184  
Studieadministrator, MSc Marketing and Business Innovation

Julie R. Slotsdal

Helle Krøyer

julie@au.dk

hekr@au.dk

8715 2382

8715 3648

Studieadministrator, MSc International Business Development

Julie R. Slotsdal

Helle Krøyer

julie@au.dk

hekr@au.dk

8715 2382

8715 3648

Studieadministrator, MSc Technology Based Business Development

Julie R. Slotsdal

Helle Krøyer

julie@au.dk

hekr@au.dk

8715 2382

8715 3648

Studieadministrator ElektronikIna van Gaever Lautrup Thersithe@au.dk4189 3076
Exchange Heidi T. Larsen heidi@au.dk8715 1908
Dispensationer, BTECH ingeniører

Sofie Veje

Stine K. Fisker

sofiev@au.dk

skf@au.dk

9350 8177

8715 2201

Dispensationer, Erhvervsøkonomi

Christine B. Schmidt

Linda E. Andersen

chsh@au.dk

lea@au.dk

8715 2168

8715 3641

Eksamensklager Tina Lindhardttln@au.dk8716 4331

1443911 / i40