Studieadministration

Hvis du har spørgsmål af mere konkret karakter til medarbejdere i AU Studier, Aarhus BSS, der administrerer din uddannelse, kan du herunder finde den person du skal have fat i.

StudieadministrationKontaktMailTelefon
Studieadministrator, Erhvervsøkonomi og Top-upLouise Bonne Rasmussenlobr@au.dk 8715 5312
Studieadministrator, Global Management and Manufacturing Pernille Hasselflug pernille@au.dk 8715 3296
Studieadministrator, Business Development EngineerVibeke Bille Jensenvibi@au.dk5093 9440 
Studieadministrator, MSc Marketing and Business Innovation Julie R. Slotsdal julie@au.dk 8715 2382
Studieadministrator, MSc International Business Development Julie R. Slotsdal julie@au.dk 8715 2382
Studieadministrator, MSc Technology Based Business DevelopmentJulie R. Slotsdaljulie@au.dk 8715 2382
Studieadministrator ElektronikIna van Gaever Lautrup Thersithe@au.dk4189 3076
Exchange Heidi T. Larsen heidi@au.dk8715 1908
Dispensationer, BTECH ingeniører Sofie Vejesofiev@au.dk9350 8177
Dispensationer, Erhvervsøkonomi

Christine B. Schmidt

Linda E. Andersen

chsh@au.dk

lea@au.dk

8715 2168

8715 3641

Eksamensklager Tina Lindhardttln@au.dk8716 4331

1443911 / i40