Du er her: AU  Studerende  Studieportaler Studieportaler Datalogi Kontakt Uddannelseskoordinatorer

Uddannelseskoordinatorer

Agrobiologi, Nanoscience og Molekylær Ernæring og Fødevareteknologi

Rasmus Pedersen
rasmus.pedersen@au.dk
+45 87 15 11 98 / +45 29 34 40 44
1520 - 123

Biologi

Anne Olsen
anne.olsen@au.dk 
+45 87 15 65 14
1135 - 238

Biomedicinsk teknik/teknologi, Computerteknologi, Elektroteknologi, Kemi & Bioteknologi, Teknisk geologi, Bioteknologi, Kemiteknologi (Civilingeniør)

Helene Bøgelund Christiansen
hbch@au.dk 
+45 87 15 33 58
1520 - 117

Byggeri og Mekanik (Civilingeniør)

Maja Frank
mf@au.dk 
+45 41 89 20 70
3210 - 03. 101

Datalogi og BIRC, master- og diplomuddannelser i IT (Softwareudvikling)

Arne Jensen
ajensen@au.dk 
+45 87 15 65 89 
5342 -120 

Fysik og Astronomi

Ann-Kirstine Jørgensen
annkj@au.dk 
+ 45 93 50 81 54 
1522 - 120

Geoscience og Molekylær biologi

Tina Veirup
tina.veirup@au.dk 
+45 20 47 49 06
1520 - 125

Kemi, Medicinalkemi og masteruddannelsen i Scienceundervisning (MISU)

Malene Plougmann
plougmann@au.dk 
+45 87 15 61 49 / 45+ 21 18 41 58 
1520 - 123

Matematik, Matematik-økonomi, Statistik og Videnskabsstudier

Maiken Dazelle Nielsen
maiken@au.dk 
+45 87 15 57 69
1530 - 125

Molekylær medicin

Bjørg Brink Dalgaard
bd@au.dk
+45 93 50 81 53
1520 - 125 

1440081 / i40