Uddannelseskoordinatorer

Uddannelsesretning  Koordinator Mail
Adgangskursus og Suppleringskursus
Adgangskursus og Suppleringskursus - til diplom Maria Mak  mvm@au.dk
Adgangskursus og Suppleringskursus - optagelse Maria Nikolajsen mfn@au.dk
Turbo - optagelse  Maria Nikolajsen mfn@au.dk
Turbo - eksamen og beviser Maria Mak  mvm@au.dk
Civil
Agrobiologi Sara Lassen sala@au.dk 
Biomedicinsk teknologi og teknik

Sille Stenild 

stenild@au.dk

Bioteknologi  Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Byggeri  Katrine Hvid Kaisen khk@au.dk
Computerteknologi Sara Lassen  sala@au.dk
Elektroteknologi Sara Lassen sala@au.dk 
Kemi og Bioteknologi  Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Kemiteknologi  Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Mekanik Katrine Hvid Kaisen khk@au.dk
Molekylær ernæring og fødevareteknologi Anne Olsen anne.olsen@au.dk
Diplom
Bioteknologi  Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Bygning  1. – 5. semester  Anne Ambrosius Frederiksen aaf@au.dk
Bygning  6. – 7. semester Helle Elbæk Alfastsen hea@au.dk
Bygningsdesign 1. – 5. semester  Anne Ambrosius Frederiksen aaf@au.dk
Bygningsdesign 6. – 7. semester   Helle Elbæk Alfastsen hea@au.dk
Elektrisk energiteknologi Aarhus  1. – 5. semester  Mette Koch        mkoch@au.dk 
Elektrisk energiteknologi Aarhus  6. – 7. semester  Maria Nikolajsen mfn@au.dk
Elektrisk energiteknologi Herning  Ina Van Gaever Lautrup Thers ithe@au.dk
Elektronik Aarhus  1. – 5. semester  Mette Koch mkoch@au.dk 
Elektronik Aarhus  6. – 7. semester  Maria Nikolajsen   mfn@au.dk 
Elektronik, Herning  Ina van Gaever Lautrup Thers ithe@au.dk 
Forretningsingeniører Ina Van Gaever Lautrup Thers ithe@au.dk 
Forretningsingeniører - optag Maria Nikolajsen   mfn@au.dk 
Kemi Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Kemi & Fødevareteknologi  Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Maskinteknik  Helle Elbæk Alfastsen hea@au.dk
Praktikken (al) Helle Elbæk Alfastsen Praktikaftale.NA@ase.au.dk 
Softwareteknologi 1. – 5. semester  Mette Koch        mkoch@au.dk 
Softwareteknologi 6. – 7. semester  Maria Nikolajsen mfn@au.dk 
Sundhedsteknologi 1. - 5. semester  Mette Koch mkoch@au.dk 
Sundhedsteknologi 6. - 7. semester  Maria Nikolajsen mfn@au.dk 
Master
Informatikundervisning Anne Ambrosius Frederiksen Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
IT (softwarekonstruktion) Anne Ambrosius Frederiksen Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
Scienceundervisning Malene Plougmann Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
Vurdering af husdyrvelfærd i primærproduktion      Anne Ambrosius Frederiksen Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
Naturvidenskab
Biologi Anne Olsen anne.olsen@au.dk
Bioinformatik

Sille Stenild 

stenild@au.dk

Datalogi og IT-Produktudvikling

Sille Stenild 

stenild@au.dk

Datavidenskab Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Fysik og Astronomi Katrine Hvid Kaisen khk@au.dk 
Geoscience Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Kemi Malene Plougmann plougmann@au.dk 
Matematik Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Matematik-Økonomi Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Medicinalkemi Malene Plougmann plougmann@au.dk 
Molekylærbiologi  Sara Lassen sala@au.dk 
Molekylær medicin Sara Lassen sala@au.dk 
Nanoscience Malene Plougmann plougmann@au.dk 
Videnskabsstudier Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk