Uddannelseskoordinatorer

Uddannelse Koordinator Mail
Adgangskursus (til diplom) Maria Mak  mvm@au.dk
Adgangskursus - optagelse Maria Nikolajsen mfn@au.dk
Agrobiologi Olivia Elsebeth Belling-Nami olbe@au.dk
Bioinformatik Midlertidig kontakt: Sara Lassen sala@au.dk
Biologi Anne Olsen anne.olsen@au.dk
Biomedicinsk teknologi og teknik Pia Larsen pila@au.dk 
Bioteknologi (diplom) Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Bioteknologi  Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Byggeri  Katrine Hvid Kaisen khk@au.dk
Bygning  1. – 5. semester (diplom) Anne Ambrosius Frederiksen aaf@au.dk
Bygning  6. – 7. semester (diplom) Helle Elbæk Alfastsen hea@au.dk
Bygningsdesign 1. – 5. semester  (diplom) Anne Ambrosius Frederiksen aaf@au.dk
Bygningsdesign 6. – 7. semester  (diplom) Helle Elbæk Alfastsen hea@au.dk
Computerteknologi Sara Lassen  sala@au.dk
Datalogi og IT-Produktudvikling Midlertidig kontakt: Sara Lassen sala@au.dk
Datavidenskab Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Elektrisk energiteknologi Aarhus  1. – 5. semester  (diplom) Mette Koch        mkoch@au.dk 
Elektrisk energiteknologi Aarhus  6. – 7. semester  (diplom) Maria Nikolajsen mfn@au.dk
Elektrisk energiteknologi Herning (diplom) Ina Van Gaever Lautrup Thers ithe@au.dk
Elektronik Aarhus  1. – 5. semester (diplom) Mette Koch mkoch@au.dk 
Elektronik Aarhus  6. – 7. semester (diplom) Maria Nikolajsen   mfn@au.dk 
Elektronik, Herning (diplom) Ina van Gaever Lautrup Thers ithe@au.dk 
Elektroteknologi Sara Lassen sala@au.dk 
Forretningsingeniører Ina Van Gaever Lautrup Thers ithe@au.dk 
Fysik og Astronomi Katrine Hvid Kaisen khk@au.dk 
Geoscience Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Kemi Malene Plougmann plougmann@au.dk 
Kemi (diplom) Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Kemi & Fødevareteknologi (diplom) Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Kemi og Bioteknologi  Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Kemiteknologi  Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Maskinteknik (diplom) Helle Elbæk Alfastsen hea@au.dk
Maskinteknik ( Herning) Helle Elbæk Alfastsen hea@au.dk
Masteruddannelsen i Informatikundervisning Olivia Elsebeth Belling-Nami Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
Masteruddannelsen i IT (softwarekonstruktion) Anne Ambrosius Frederiksen Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
Masteruddannelsen i Scienceundervisning Malene Plougmann Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
Masteruddannelsen i Vurdering af husdyrvelfærd i primærproduktion      Olivia Elsebeth Belling-Nami Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
Matematik Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Matematik-Økonomi Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Medicinalkemi Malene Plougmann plougmann@au.dk 
Mekanik  Katrine Hvid Kaisen khk@au.dk 
Molekylærbiologi  Sara Lassen sala@au.dk 
Molekylær ernæring og fødevareteknologi Anne Olsen anne.olsen@au.dk
Molekylær medicin Sara Lassen sala@au.dk 
Nanoscience Malene Plougmann plougmann@au.dk 
Praktikken (al) Helle Elbæk Alfastsen Praktikaftale.NA@ase.au.dk 
Softwareteknologi 1. – 5. semester (diplom):  Mette Koch        mkoch@au.dk 
Softwareteknologi 6. – 7. semester (diplom):  Maria Nikolajsen mfn@au.dk 
Sundhedsteknologi 1. - 5. semester (diplom): Mette Koch mkoch@au.dk 
Sundhedsteknologi 6. - 7. semester (diplom): Maria Nikolajsen mfn@au.dk 
Statistik Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Turbo Maria Nikolajsen mfn@au.dk
Videnskabsstudier Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk