Ansatte i HE Studier

Uddannelsesbetjening og Vejledning (UDVEJ)

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Lise Ask Uddannelsesrådgiver liseask@au.dk +4587167571 1611, 145
Ehrhorn, Lene Marie Uddannelsesrådgiver lme@au.dk +4587153083 1611, 144
Fallesen, Julie Nøjsen Uddannelsesrådgiver jnf@au.dk +4587152006 1611
Gerner, Jens Kier Rådgiver jgs@au.dk +4587153078 1611, 141
Haugaard, Merethe Teamkoordinator mh@au.dk +4524765089 1445, 417
Ipsen, Inge Hougaard Rådgiver ihi@au.dk +4587168363 1611, 141
Jensen, Gitte Uddannelsesadministrator gj@au.dk +4587153491 1611, 123
Konrad, Lene Kristine Studievejleder lene.konrad@au.dk 1611, 151
Korgaard Præstegaard, Rikke Specialkonsulent rkp@au.dk +4593508396 1611
Lorentzen, Eline Skjøttgaard Uddannelsesrådgiver esl@au.dk +4587153571 1611, 141
Nielsen, Helle Bønsøe Uddannelsesadministrator hbn@au.dk +4587153489 1611, 139
Noe, Henriette Rådgiver noe@au.dk +4587153446 1611, 141
Pedersen, Dorte Lindvald Uddannelsesvejleder dortelp@au.dk +4593509067 1611, 153
Schou Johansen, Mia Uddannelsesvejleder mia.johansen@au.dk +4593509069 1611, 151
Slater, Daniel Anthony AC-fuldmægtig dslater@au.dk
Steentoft, Liselotte Uddannelsesrådgiver lst@au.dk +4587153074 1611, 146

Undervisning og eksamen (UVA/EKA)

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Anne Mette Uddannelsesrådgiver ama@au.dk 1611
Andersen, Thejs Revsbech Uddannelsesadministrator trm@au.dk 1611
Bornerup, Mariann Windfeldt Uddannelsesadministrator mwbo@au.dk +4593509065 1611, 120
Dam, Søren Uddannelsesadministrator sdam@au.dk +4587153076 1611, 132
Engsig-Karup, Karoline Afdelingsleder kek@au.dk +4593509066 1611
Fischer, Merete Uddannelsesadministrator fischer@au.dk +4587167634 1611, 139
Jantzen, Mette Uddannelsesadministrator metjan@au.dk +4587153121 1611, 134
Kragelund, Tina Sandfeld Uddannelsesadministrator tkragelund@au.dk +4587167863 1611, 133
Larsen, Annette Line Uddannelsesadministrator all@au.dk +4587167974 1611, 140
Larsen, Vibeke Kirstine Uddannelsesadministrator vkla@au.dk +4587153087 1611, 132
Lauridsen, Kristine Elkær Rohde Uddannelsesadministrator kristine.lauridsen@au.dk +4587168137 1611, 134
Madsen, Evy Lykke Uddannelsesadministrator elm@au.dk +4587153067 1611, 127
Marcussen, Birte Munch Øster Uddannelsesadministrator bmm@au.dk +4587168294 1610, 126
Monsrud, Marianne Richs Uddannelsesadministrator mrh@au.dk +4587167926 1611, 124
Møller, Henriette Stampe-Degn Uddannelsesadministrator hsdm@au.dk +4587153124 1611, 134
Mønster, Rikke Rønde Uddannelsesrådgiver rm@au.dk +4587167576 1611, 127
Reis, Susanne Uddannelsesadministrator sr@au.dk +4587153084 1611, 138
Schmidt, Ulla Uddannelsesadministrator us@au.dk +4587168367 1611, 137
Smedegaard, Gugge Uddannelsesadministrator gugge@au.dk +4587168142 1611, 130
Vaaben, Didde Kjær Uddannelsesadministrator dkv@au.dk +4587153069 1611, 124
Warthou, Dorthe Wulff Uddannelsesadministrator dw@au.dk +4587167578 1611, 137