Uddannelseskoordinatorer

Natural Sciences

Uddannelsesretning  Koordinator Mail
Biologi Anne Olsen anne.olsen@au.dk 
Bioinformatik Sille Stenild stenild@au.dk 
Datalogi og IT-Produktudvikling Sille Stenild stenild@au.dk 
Datavidenskab Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk  
Fysik og Astronomi Sara O'Keefe sao@au.dk 
Geoscience Anne Ambrosius Frederiksen aaf@au.dk 
Informatikundervisning, Master Anne Ambrosius Frederiksen Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk 
IT (softwarekonstruktion), Master Anne Ambrosius Frederiksen Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk 
Kemi Malene Plougmann plougmann@au.dk  
Matematik Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk  
Matematik-Økonomi Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk  
Medicinalkemi Malene Plougmann plougmann@au.dk  
Molekylærbiologi  Sara O'Keefe sao@au.dk 
Molekylær medicin Sara O'Keefe sao@au.dk 
Nanoscience Malene Plougmann plougmann@au.dk  
Scienceundervisning, Master Malene Plougmann Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk 
Statistik Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk  
Videnskabsstudier Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk  

Technical Sciences

Uddannelsesretning  Koordinator Mail
Adgangskursus og gymnasiale aktiviteter
Adgangskursus til ingeniøruddannelserne, Aarhus & Herning Maria Mak  mvm@au.dk 
Adgangskursus til ingeniøruddannelserne, Optag Signe Kok Sørensen og  ak-optag.nat-tech@au.dk 
Zacharias Skoubo Hasselbalch 
Supplering og Turbokurser Maria Mak  mvm@au.dk 
Supplering og Turbokurser, Optag Signe Kok Sørensen og  ak-optag.nat-tech@au.dk 
Zacharias Skoubo Hasselbalch 
Bio- og kemiteknologi
Bioteknologi, Bachelor Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk  
Kemiteknologi, Bachelor Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk  
Kemi og Bioteknologi, Kandidat Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk  
Diplom:
Bioteknologi  Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk  
Kemi Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk  
Kemi & Fødevareteknologi Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk  
Byggeri og bygningsdesign
Byggeri, Bachelor Sille Stenild stenild@au.dk 
Byggeri, Kandidat Sille Stenild stenild@au.dk 
Diplom:
Bygning  Anne Ambrosius Frederiksen aaf@au.dk 
Bygningsdesign Anne Ambrosius Frederiksen aaf@au.dk 
Elektro- og computerteknologi
Biomedicinsk teknologi og teknik, Kandidat Sara O'Keefe sao@au.dk 
Computerteknologi, Bachelor Sara Lassen  sala@au.dk 
Computerteknologi,  Kandidat Sara Lassen  sala@au.dk 
Elektroteknologi, Bachelor Sara Lassen  sala@au.dk 
Elektroteknologi, Kandidat Sara Lassen sala@au.dk 
Diplom:
Elektronik Aarhus  Kirsten Thesbjerg Jessen kith@au.dk 
Elektronik, Herning Ina Thers ithe@au.dk  
Elektrisk energiteknologi Aarhus  Kirsten Thesbjerg Jessen kith@au.dk 
Elektrisk energiteknologi Herning Ina Thers ithe@au.dk  
Softwareteknologi  Kirsten Thesbjerg Jessen kith@au.dk 
Sundhedsteknologi  Kirsten Thesbjerg Jessen kith@au.dk 
Forretningsingeniører
Forretningsingeniører Ina Thers ithe@au.dk   
Forretningsingeniører - optag Signe Kok Sørensen og  sks@au.dk 
Zacharias Skoubo Hasselbalch  zach@au.dk 
Ingeniørpraktikken
Ingeniørpraktikken - Diplom Ina Thers og  Ingenioerpraktik.Nat-Tech@au.dk 
Kirsten Thesbjerg Jessen
Jordbrugs- og fødevarevidenskab ( Agro)
Agrobiologi  Sara Lassen sala@au.dk  
Jordbrug, Natur og Miljø Sara Lassen sala@au.dk  
Molekylær ernæring og fødevareteknologi Anne Olsen anne.olsen@au.dk 
Vurdering af husdyrvelfærd i primærproduktion, Master  Sara Lassen Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk 
Mekanik og produktion
Mekanik, Bachelor og Kandidat Signe Kok Sørensen og  Nat-Tech.Uddannelse.mpe@au.dk 
Zacharias Skoubo Hasselbalch 
Diplom:
Maskinteknik Aarhus og Herning Signe Kok Sørensen og  Nat-Tech.Uddannelse.mpe@au.dk 
Zacharias Skoubo Hasselbalch