Uddannelseskoordinatorer

Natural Sciences

Uddannelsesretning  Koordinator Mail
Biologi Anne Olsen anne.olsen@au.dk
Bioinformatik Sille Stenild stenild@au.dk
Datalogi og IT-Produktudvikling Sille Stenild stenild@au.dk
Datavidenskab Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Fysik og Astronomi Sara O'Keefe sao@au.dk
Geoscience Anne Ambrosius Frederiksen aaf@au.dk
Informatikundervisning, Master Anne Ambrosius Frederiksen Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
IT (softwarekonstruktion), Master Anne Ambrosius Frederiksen Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
Kemi Malene Plougmann plougmann@au.dk 
Matematik Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Matematik-Økonomi Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Medicinalkemi Malene Plougmann plougmann@au.dk 
Molekylærbiologi  Sara O'Keefe sao@au.dk
Molekylær medicin Sara O'Keefe sao@au.dk
Nanoscience Malene Plougmann plougmann@au.dk 
Scienceundervisning, Master Malene Plougmann Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
Statistik Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 
Videnskabsstudier Maiken Dazelle Nielsen maiken@au.dk 

Technical Sciences

Uddannelsesretning  Koordinator Mail
Adgangskursus og gymnasiale aktiviteter
Adgangskursus til ingeniøruddannelserne Maria Mak  mvm@au.dk
Adgangskursus til ingeniøruddannelserne, Optag Signe Kok Sørensen  sks@au.dk
Supplering og Turbokurser Maria Mak  mvm@au.dk
Supplering og Turbokurser, Optag Signe Kok Sørensen  sks@au.dk
Bio- og kemiteknologi
Bioteknologi, Bachelor Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Kemiteknologi, Bachelor Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Kemi og Bioteknologi, Kandidat Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Diplom:
Bioteknologi  Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Forretningsingeniører Ina Thers ithe@au.dk 
Forretningsingeniører - optag Maria Nikolajsen   mfn@au.dk 
Ingeniørpraktikken Ina Thers Praktikaftaler.KA.NAT-TECH@au.dk
Kemi Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Kemi & Fødevareteknologi Bjørg Brink Dalgaard bd@au.dk 
Byggeri og bygningsdesign
Byggeri, Bachelor Sille Stenild stenild@au.dk
Byggeri, Kandidat Sille Stenild stenild@au.dk
Diplom:
Bygning  Anne Ambrosius Frederiksen aaf@au.dk
Bygningsdesign Anne Ambrosius Frederiksen aaf@au.dk
Forretningsingeniører Ina Thers ithe@au.dk 
Forretningsingeniører - optag Signe Kok Sørensen  sks@au.dk
Ingeniørpraktikken Kirsten Thesbjerg Jessen Praktikaftaler.NA.NAT-TECH@au.dk
Elektro- og computerteknologi
Biomedicinsk teknologi og teknik, Kandidat Sara O'Keefe sao@au.dk
Computerteknologi, Bachelor Sara Lassen  sala@au.dk
Computerteknologi,  Kandidat Sara Lassen  sala@au.dk
Elektroteknologi, Bachelor Sara Lassen  sala@au.dk
Elektroteknologi, Kandidat Sara Lassen sala@au.dk 
Diplom:
Elektronik Aarhus  Kirsten Thesbjerg Jessen kith@au.dk
Elektronik, Herning Ina Thers ithe@au.dk 
Elektrisk energiteknologi Aarhus  Kirsten Thesbjerg Jessen kith@au.dk
Elektrisk energiteknologi Herning Ina Thers ithe@au.dk
Forretningsingeniører Ina Thers ithe@au.dk 
Forretningsingeniører - optag Maria Nikolajsen   mfn@au.dk 
Ingeniørpraktikken Ina van Gaever Lautrup Thers Praktikaftaler.KA.NAT-TECH@au.dk
Softwareteknologi  Kirsten Thesbjerg Jessen kith@au.dk
Sundhedsteknologi  Kirsten Thesbjerg Jessen kith@au.dk
Jordbrugs- og fødevarevidenskab ( Agro)
Agrobiologi  Sara Lassen sala@au.dk 
Jordbrug, Natur og Miljø Sara Lassen sala@au.dk 
Molekylær ernæring og fødevareteknologi Anne Olsen anne.olsen@au.dk
Vurdering af husdyrvelfærd i primærproduktion, Master  Anne Ambrosius Frederiksen Nat-Tech.Uddannelse.Masterteam@au.dk
Mekanik og produktion
Mekanik, Bachelor Signe Kok Sørensen  sks@au.dk
Mekanik, Kandidat Signe Kok Sørensen  sks@au.dk
Diplom:
Forretningsingeniører Ina Thers ithe@au.dk 
Forretningsingeniører - optag Signe Kok Sørensen  sks@au.dk
Ingeniørpraktikken Ina Thers Praktikaftaler.NA.NAT-TECH@au.dk
Maskinteknik Signe Kok Sørensen  sks@au.dk
Maskinteknik Herning Signe Kok Sørensen  sks@au.dk