Bestyrelser og kontaktmail

Tutorforeningen for Agrobiologi

Arrangerer studiestart for Agrobiologi

Kontakt: agrotutor.st.udd@au.dk


 

Formand: Rasmus Ungstrup
Næstformand: Cecilie Falk Magnussen
Kasserer: August Kau Lægsgaard Madsen
Medlemmer af bestyrelsen: Caroline Laura Dam Christensen og Alvilde Rahbek Oksen

Tutorforeningen for Biologi

Arrangerer studiestart for Biologi

Kontakt: biotutor.st.udd@au.dk

CIVILT

Arrangerer studiestart for civilingeniøruddannelserne Bioteknologi, Byggeri, Computerteknologi, Elektroteknologi, Kemiteknologi og Mekanik

Kontakt: civil.st.udd@au.dk


Formand: Marie Selch Tvilum 
Næstformand: Helene Folkvord
Kasserer: Cecilie Brobæk Lindgaard
Menig bestyrelsesmedlem: Amalie Kirstine Hessellund Nielsen
Assisterende kasserer: Maria Lemming
Praktisk ansvarlig: Mads Lund Nygaard Nielsen
IT-ansvarlig: Albert Otto Erich Hohn

Tutorforeningen for Geoscience

Arrangerer studiestart for Geoscience

Kontakt: geotutor.st.udd@au.dk


Formand: Esben Palmstrøm    
Intern formand (ansvarlig for introdage): Karoline Kristensen
Ekstern formand (ansvarlig for rustur): Fie Anna   
Kasserer: Mie Grønhøj

IT-Tutor

Arrangerer studiestart for It-produktudvikling

Kontakt: ittutor.st.udd@au.dk

Mat/Fys-Tutorgruppen

 

Arrangerer studiestart for Fysik, Nanoscience, Datavidenskab, Matematik, Matematik-økonomi og Datalogi

Kontakt: matfys.st.udd@au.dk 


Formand: Thyge Spangsberg Bak
Næstformand: Amalie Dobel Christiansen
Gruppeansvarlig: Lasse Falck Nissen
Økonomiansvarlig: Morten Søtang
Burmor: Sheila Lærkegaard Johansen  
Praktisk gris-ansvarlig: Maiken Balman Gravgaard
Webansvarlig: Hans-Henrik Sztuk Teut    
Menige: Ling Andersen og Christiane Rahbek 

RUS-1 Navitas

Arrangerer studiestart for Maskinteknik, Bygning og Bygningsdesign 

Kontakt: rus1navitas.st.udd@au.dk


Formand: Anders Lambæk Knudsen
Næstformand: Philip Alexander Starkey
Kassér: Thea Gorzelak
Kassér assistent: Mette Roed
Dagskoordinator, 1. og 3. studiedag: Magnus Krog
Dagskoordinator, 2. studiedag: Jonas Mouridsen

RUS-1 Katrinebjerg

Arrangerer studiestart for Bioteknologi, softwareteknologi, Kemi, Kemi og fødevareteknologi, Elektronik, Elektrisk energiteknologi og Sundhedsteknologi

Kontakt: rus1katrinebjerg.st.udd@au.dk


Formandsgruppe: Bodil Crone Rasmussen og Anna Louise Havn 

RUS-A

Arrangerer studiestart for Adgangskursus

Kontakt: rusa.st.udd@au.dk 


Formand: Martin Bøstrup Jensen

Tutorforeningen for Kemi og Molekylærbiologi (TKM)

Arrangerer studiestart for Kemi, Medicinalkemi, Molekylærbiologi og Molekylær medicin

Kontakt: tkm.st.udd@au.dk


Formand: Mikkel Kaldal Simonsen
Næstformand: Andreas Dueholm Bertelsen
Kasserer: Kasper Bollé Münster
Webadministrator: Thomas Bové Christensen
Sidekick Kasserer: Karoline Greve-Poulsen
Sekretær: Malene Green Madsen
Key Manager: Anna Jon Rasmussen
Controller: Christine Gade Kjærgaard